-

Jak założyć bloga?

Luty 20, 2013 | Opublikowano przez Administrator GOOB.pl w Porady GOOB

Założenie bloga na GOOB.pl jest czynnością naprawdę łatwą. Po pierwsze na stronie główniej GOOB.pl należy kliknąć link „Załóż bloga”.

Zostaniemy poproszeni o podanie nazwy użytkownika jaką będziemy się posługiwali w sieci GOOB.pl. Może to być Twoje imię, pseudonim lub co tylko chcesz. UWAGA: Nazwa ta nie ma żadnego związku z nazwą witryny, którą utworzysz w następnym kroku.

Na tym etapie możemy również wybrać czy chcemy utworzyć tylko konto (aby np. skomentować czyjś artykuł) czy również witrynę. W tym przypadku wybieramy opcję „Dajcie mi witrynę!”.

Naszym oczom ukaże się następujący formularz.

Domenę witryny czyli część znajdującą się przed .goob.pl należy wybrać rozważnie, ponieważ jej późniejsza zmiana jest niemożliwa. Pozostałe parametry przedstawione w formularzu możemy zmienić później w panelu administracyjnym naszego bloga. Zalecane jest zaznaczenie opcji „Tak” przy pozycji opisanej: „Chcę, aby mój blog pojawiał się w wyszukiwarkach, takich jak Google…”. W przeciwnym wypadku nasza strona nie będzie możliwa do wyszukania w wyszukiwarkach co uniemożliwi potencjalnym czytelnikom dotarcie do niej. Po podaniu potrzebnych danych klikamy w przycisk „Zarejestruj się”.

W tym momencie wysłany został na podany przez nas adres mail z prośbą o aktywację konta w GOOB.pl. Należy postępować zgodnie z instrukcjami w mailu. Po aktywacji wygenerowane zostanie dla nas hasło do logowania. Będzie je można zobaczyć na stronie, do której prowadzi link aktywujący. Zostanie ono również wysłane do nas mailem.

Na tym etapie wystarczy się już tylko zalogować klikając na stronie głównej link „Zaloguj się” i rozpocząć blogowanie.

Aby nasz blog miał wielu zaangażowanych czytelników należy zadbać o jego promocję. Temat ten pisano w samouczku pt. „Jak promować swojego bloga?„.

GOOB.pl

Podziel się postem!

Możesz śledzić odpowiedzi na ten wpis poprzez RSS 2.0 Responses are currently closed, but you can trackback.