-

Jak promować swojego bloga?

Marzec 4, 2012 | Opublikowano przez Administrator GOOB.pl w Porady GOOB

Posiadanie bloga to już właściwie obowiązek każdej osoby, która chce przedstawić szerszemu gronu swoje poglądy lub opinie. Blogi dawno przestały być klasycznymi weB LOGami i coraz częściej są po prostu utożsamiane z prywatną stroną internetową.

Dzięki blogom osoby nie posiadające umiejętności programowania mogą tworzyć efektowne witryny, których wygląd wcale nie odbiega od tych wykonanych przez profesjonalistów. Niezależnie od tego jak atrakcyjny jest blog może pojawić się problem w zdobyciu czytelników umieszczonych przez nas treści, nawet jeśli są bardzo interesujące. Jak sobie z tym poradzić? Jak zdobyć wiernych czytelników? W tym krótkim artykule przedstawię kilka przepisów na wypromowanie swojego bloga.

Do dzieła! Pierwszym często niedocenianym sposobem popularyzowania swojej witryny jest rozreklamowanie jej wśród swoich znajomych. Czasem wystarczy pochwalić się swoim blogiem w przyjacielskim gronie, a można zyskać w ten sposób pewną liczbę czytelników zainteresowanych naszymi publikacjami. Każdy lubi mieć przecież najnowsze informacje od swoich przyjaciół. Nasi koledzy mogą z kolei przekazać informację o naszym blogu swoim znajomym i tak dalej.

Druga metoda jest przydatna osobom aktywnie działających na różnego rodzaju serwisach społecznościowych, forach, listach dyskusyjnych itp. Warto dodać adres swojej strony w stopce wiadomości. Każdy będzie mógł go zauważyć i ewentualnie odwiedzić naszą witrynę. Im więcej piszemy i większym szacunkiem cieszymy się w społeczności, tym większa skuteczność tej metody.

Kolejną metodą, o której trzeba koniecznie wspomnieć jest tzw. zdobywanie linków. Na tym polu z pomocą przychodzą nam tzw. katalogi. W sieci jest mnóstwo tego typu stron. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google słowa „katalog blogów” lub po prostu „katalog stron”. Metoda ta jest używana do tzw. pozycjonowania witryn w wyszukiwarkach. Im więcej zdobędziemy wpisów w różnych katalogach tym wyższa będzie pozycja naszej witryny w wynikach wyszukiwarki. Ten sposób jest najbardziej zaawansowanym ze wszystkich wymienionych. Stosując tą technikę mamy również wpływ na słowa kluczowe pod jakimi będzie można wyszukać naszego bloga. Skuteczność tej metody jest dość duża, ale wpływ na nią ma bardzo wiele czynników. Tematyka ta jest jednak tak szeroka, że nie będzie ona poruszana w tym artykule.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych metod. Wywodzą się one jednak z wymienionych wcześniej. Przedstawione w tym tekście techniki stanowią jedynie podstawę do opracowania własnej strategii. Nie ma również stuprocentowego przepisu na sukces naszej strony. Promocja bloga to proces długotrwały i wymagający sporo cierpliwości, jednak efekty jakie można osiągnąć są przeważnie atrakcyjną nagrodą rekompensującą poświęcony czas.

Podziel się postem!

Możesz śledzić odpowiedzi na ten wpis poprzez RSS 2.0 Responses are currently closed, but you can trackback.